Hakkımızda

Magnetic Plasma, 1999 yılında kurulmuş olan Cesa Kozmetik’in 24 yıllık sektörel tecrübesini, tüketici geribildirimlerini ve değişen tüketici gereksinimlerini dikkate alarak geliştirdiği bir markadır.

Magnetic Plasma Ankara’da doğan yerli bir marka olup hedefi; Türkiye’nin önde gelen kozmetik markalarından biri haline gelerek yurtdışına açılan bir dünya markası olmaktır.

Magnetic Plasma, Cesa Kozmetik’in 24 yıldır hizmet verdiği güzellik merkezlerine dağıtımını yaptığı cilt bakım ürünlerinin olumlu ve olumsuz özellikleri ile ilgili ciddi bir bilgi birikimine sahiptir. Marka, ürün geliştirme sürecinde sahip olduğu sektörel bilgi birikimini, değişen ve sürekli yenilenen tüketici gereksinimleri ile harmanlayarak müşterileri yüksek düzeyde tatmin edecek bir ürün dizisi oluşturmuştur.

Özellikle ürünlerin tek işlevli olmaması, tüketicinin temel bir gereksinimini karşılarken farklı gereksinimlerine de destek vermesi Magnetic Plasma markasının tüketicilerine ve Türk Kozmetik Sektörüne sunduğu önemli bir değerdir.

Magnetic Plasma, 2022 yılı Nisan ayında güzellik merkezlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Ankara’da 75’ten fazla güzellik merkezinin kullandığı Magnetic Plasma ürünleri e-ticaret kanalı ile tüm Türkiye’de satışa sunulmuştur. Magnetic Plasma olarak geçirilen bir yıllık süreçte 10.000 kullanıcıya ulaşmıştır. Mevcut sürecin değerlendirilmesine yönelik yapılan araştırmalar, Magnetic Plasma ürünlerini kullanan tüketicilerin memnuniyet düzeylerinin %99.99’un üzerinde olduğunu göstermektedir.

Magnetic Plasma ürünlerinin üretim aşamasında kullanılan teknoloji sayesinde ürünler kullanıcıların enerji düzeylerini artırarak, kişilerin günlük yaşamda yüklendikleri negatif enerjiyi pozitife dönüştürecek bir özelliğe sahiptir. Magnetic Plasma kullanıcıları, ciltlerindeki olumlu etkiyi ruhlarında da hisseden pozitif, enerjisi yüksek, günlük hayatın karmaşıklığı ile daha rahat mücadele eden bireylere dönüşmektedirler.

Yerel pazarda elde edilen yüksek başarı sonrasında markanın bir sonraki hedefi yeni iş modelleri ve işbirlikleri ile markayı tüm Türkiye ile buluşturmaktır. Marka ilerleyen süreçte Türkiye’nin başkenti Ankara’dan doğan bir dünya markasına dönüşmeyi hedeflemektedir.
“Magnetic Plasma, cilde dokunur ruhu besler.”